Blog zaměřený na miniPC , TV příjem - DVB-T/T2 a satelit.

Banana Pi M2

7. června 2018 v 17:09 | memo |  miniPC
Malý společník pro pracovní využití s velikostí desky srovnatelné s velikostí platební karty, který může sloužit jako kvalitní pracovní nástroj nebo popřípadě jako multimediální domácí centrum v rukou zkušených uživatelů. Kompletní sestavu je totiž nutné sestavit ze základních stavebních dílů a mezi kompatibilní operační systémy patří převážně různé druhy Linuxu.
Široké možnosti připojení
Přístroj i přes svou malou velikost disponuje celou řadou nejrůznějších konektorů. Mezi nimi naleznete například populární a velmi rozšířené multimediální HDMI rozhraní, které využijete pro připojení zobrazovacího zařízení (monitor, televizor či projektor). Do přítomného 4x USB 2.0 konektoru lze připojovat nejrůznější USB periferie, jako jsou klávesnice, myši, flash disky nebo jiné externí zařízení a přítomný je i microUSB port s podporou (OTG). Tento model je vybaven i kabelovým síťovým rozhraním GLAN nebo bezdrátovou WiFi sítí standardu 802.11 b/g/n.

Úložná paměť
Tento model je dodáván bez předinstalovaného operačního systému Windows, ale díky přítomnosti slotu na microSD karty lze využít tento prostor pro instalaci vlastního kompatibilního operačního systému. Zbylá kapacita úložného prostoru, kterou nezabere operační systém, můžete využít pro ukládání multimediálního obsahu.

Klíčové vlastnosti
Miniaturní přístroj má v sobě integrovaný 4jádrový procesor Cortex A7 a 1024MB operační paměti. Díky tomu bude zpracování multimediálního obsahu rychlé a daleko více pohotové než u méně výkonných přístrojů. O grafické operace se stará výkonná grafická karta PowerVR SGX544MP2. Data nebo operační systém je možné instalovat na paměťové karty typu microSD, které nejsou součástí balení, ale je zde pro ně připraven paměťový slot. Mezi širokou konektorovou výbavu patří porty HDMI a 4x klasické USB 2.0. Připojit počítač k domácí nebo firemní síti můžete prostřednictvím klasického GLAN nebo WiFi rozhraní. Napájení přístroje se provádí prostřednictvím microUSB portu.
Rozměry výrobku jsou 92 x 60mm a hmotnost je pouze 45 gramů. Počítač je dodáván bez předinstalovaného operačního systému.

Banana PI BPI-M2 je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, Banana PI BPI-M2 je čtyřjádrová verze Banana Pi, Banana PI BPI-M2 je čtyřjádrové více lepší než Banana Pi BPI-M1, podporuje WIFI na palubě . použijte čip Alliwnner A31S na palubě.
Banana Pi BPI-M2 řada běží Android, Debian linux, Ubuntu linux, Raspberry Pi obraz a další image.
Banana PI PBI-M2 hardware: 1Ghz ARM7 čtyřjádrový procesor, 1GB DDR3 SDRAM,
Banana PI BPI-M2 s gigabitovým ethernetovým portem, může fungovat bez problémů se systémem Android 4.4. Velikost Banana PI BPI-M2 je stejná jako banán pi M1, lze ji snadno spouštět s podporou hry 1080P s vysokým rozlišením, GPIO kompatibilní s Raspberry Pi B + a může podporovat raspbian Image

Poznámka: Banána Pi BPI-M2 nepodporuje sata port, takže potřebujete použít USB pro hardisk 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama