Blog zaměřený na miniPC , TV příjem - DVB-T/T2 a satelit.

Windows 10 IoT Core pro Raspberry Pi 2 a MinnowBoard Max

12. dubna 2018 v 10:31 | memo |  OS
Systém Windows 10 IoT Core není navržen jako klasická desktopová verze pro spouštění programů Office, Photoshop nebo Steam, ale dokáže pohánět roboty, automatizované systémy a další zařízení, které mohou mít displej.
První dostupná verze Windows 10 IoT Core obsahuje oproti preview verzi samozřejmě řadu vylepšení, mimo jiné podporu bezdrátového připojení přes Bluetooth nebo Wi-Fi.
K dalším novinkám patří:
  • Vylepšená podpora pro Python a Node.js, včetně nové šablony projektu Express Node.js
  • Došlo ke zrychlení GPIO - u Raspberry Pi 2 řádově 8x až 10x
  • Integrované obvody a plošné spoje nyní podporují analogově-digitální převodník (ADC) a pulzně šířkovou modulaci (PWM)
A v neposlední řadě rozhraní pro univerzální Windows platformu alias Universal Windows Platform (UWP) umožní uživateli jednoduše spravovat funkce pro správu systému, jako je například časové pásmo nebo síťové připojení.
Nová verze systému je aktuálně dostupná ke stažení pro jednodeskové počítače s nízkou spotřebou energie - Raspberry Pi 2, MinnowBoard Max či intelácké Galileo.


image

Minipočítač Raspberry Pi 2 staví na procesoru s architekturou ARM, zatímco MinnowBoard Max má x86 procesor od firmy Intel. Obě desky jsou určeny vývojářům, pedagogům a fanouškům, kteří mají zájem tvořit a vyrábět něco nového. Microsoft chce takovým osobám vyjít vstříc právě s Windows 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama