Blog zaměřený na miniPC , TV příjem - DVB-T/T2 a satelit.

Banana Pi téměř identická kopie Raspberry Pi

12. dubna 2018 v 10:10 | memo |  miniPC
Jmenuje se Banana Pi a je čínskou odpovědí na populární minipočítač.Za jeho vývojem stojí akademici z čínské Šen-čenskej univerzity, kteří se snažili do malého balíčka vtěsnit víc výkonu a konektivity.

Minipočítač je vybavený dvojjádrovým procesorem ARM Cortex s pracovní frekvencí 1 GHz a gigabajtem operační paměti. Má Wi-FI, gigabitový ethernet, infračervený přijímač a rozhraní SATA II pro připojení pevných disků.
K tomu patří standardní dva USB porty, sada audio rozhraní, slot na paměťovou SD kartu a další rozhraní na připojení periférií. Cílem tohoto projektu je přiblížit minipočítač možnostem současných počítačů.

Softwarové zázemí je podobné jako při platformě Raspberry Pi, celková koncepce projektu se žádným způsobem neliší. Amazon zařadil tuto novinku do své nabídky s cenovkou 35,98 liber. Oslovit může nových zájemce, kterým doposud chyběl výkon a některé komunikační prvky.

Minipočítače Raspberry Pi se stali nejen nástrojem pro budovaní multimediálních center a inteligentních systémů na řízení domácnosti, ale aj nástrojem na výuku a vývoj zařízení pro vědecké účely. Na internetu je dostupných množství hotových projektů a aplikací, kterými se nadšenci mohou inspirovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama